Hotele w Azji>>>
<<<Strona główna    

HOTELE W EUROPIE


1. ICE HOTEL, SZWECJA, JUKKASJARVIJest to pierwszy lodowy hotel na świecie skonstuowany z lodu i śniegu. Temperatura wewnątrz hotelu to około -5 stopni Celsjusza. Łóżko hotelowe jest zrobione z lodu przykrytego skórami dzikich zwierząt. Oprócz pokoi hotel posiada również galerię ,,sztuki lodowej", świątynię oraz bar gdzie drinki  podaje się w lodowych szklankach, a do jedzenia serwowane jest mięso reniferów, ryb z dodatkiem grzybów i jagód. JAK DOSTAĆ SIĘ DO HOTELU?

Aby dostać sie do hotelu należy  dojechać do miasta Kiruna np. samoltem (90 minut od Sztokholmu),  pociągiem (min. 12 godzin od Sztokholmu), lub samochodem.2. GLACIER HOTEL GRAWAND, WŁOCHY, MASO CORTO
Jest to niezwykły hotel pod względem wyskokości na jakiej sie zanjduję. Jest to wysokość aż 3212 metrów nad poziomem morza! Możliwosć dojazdu jest tylko kolejką linową z miejscowości Maso Corto, w której goście moga zostawić swoje samochody na parkingu hotelowym. Lodowiec Val Senales, przy którym położony jest hotel Glacier Grawand jest najpiękniejszym terenem narciarskim w Alpach. Widok lodu i śniegu na wysokości powyżej 3000 metrów n. p. m. przez hotelowe okna oraz z tarasu zapiera dech w piersiach.


3. KAKSLAUTTANEN ARCTIC RESORT - IGLOOS, FINLANDIA


Kakslauttanen w Finlandii to jedno z najlepszych miejsc do obserwowania zorzy polarnej. Hotel oferuje noclegi w szklanych igloo, które umozliwiaja podziwianie zorzy polarnej od września do kwietnia przez szklana kopułę igloo. Szklene igloo sa ogrzewane i komfortowo wyposażone. Goście hotelowi moga skorzystać z sauny oraz mogą wyruszyć psim zaprzęgiem lub zaprzęgiem z reniferami na prawdziwą zimową wyprawę. Charakterystycznym punktem hotelu jet restauracja z daniami kuchni lapońskiej.


4. HOTEL MARQUES DE RISCAL, HISZPANIAHotel położony jest w doskonałym miejscy do wypoczynku. Posiada unikalną architekturę zaprojektowaną przez Franka Gehry'ego. Hotel posiada również niepowtarzalne wnętrze. O niezwykłości hotelu świadczą pochylone ściany, zygzakowate okna oraz sufity na wysokości katedry. Pokoje hotelowe sprawiają wrażenie zakwaterowania w galerii dzieł sztuki. Niezapomnia architektura, kuchnia, wino, malowniczy krajobraz tworzą niezapomniany pobyt w hotelu.


WIZJA ARCHITEKTA

Architekt Frank Gehry w swoim projekcie chciał połączyć elementy zamku z XXI wieku i jednej z najstarszych winnic w rejonie Rioja, które łączą w sobie historyczne dziedzictwo z nowoczesną sztuka i naturą wina. Budynek stanowi kompozycję prostokątnych pryzmatów, które unosza się nad ziemią przez trzy kolumny podtrzymujące budynek. Hotel jest osłonięty tytanowymi kaskadami w kolorach: różowym, złotym i srebrnym, które symbolizują odcienie czerwonego wina Marques De Riscal i kapsułę jego butelki.